Skip to main content
2024-06-08

Ile kosztuje aparat estetyczny w Łodzi?

Aparat estetyczny jest znacznie bardziej dyskretny od tradycyjnego aparatu stałego. Dyskretny aparat ortodontyczny to idealne rozwiązanie dla osób, dla których wygląd ma duże znaczenie. Cena aparatu estetycznego w Łodzi może się różnić w zależności od kilku czynników. Jakie rodzaje aparatów są dostępne w gabinetach ortodontycznych? Kiedy warto zdecydować się na estetyczny aparat na zęby? Od czego zależy koszt aparatu ortodontycznego?

Rodzaje aparatów na zęby

Aparat na zęby koryguje wady zgryzu i nieprawidłowe ustawienie zębów. Dzięki zmianie siły nacisku zęby stopniowo przesuwają się we właściwą stronę, co pozwala uzyskać zdrowy i piękny uśmiech. Wśród rodzajów aparatów na zęby wyróżnia się:

  • aparat stały metalowy – najpopularniejszy i najtańszy ze wszystkich aparatów na zęby, stosowane w przypadku skomplikowanych problemów ortodontycznych. Noszenie aparatu stałego wymaga regularnych wizyt kontrolnych oraz ścisłego przestrzegania zaleceń dotyczących higieny jamy ustnej. Aparat metalowy najczęściej stosowany jest u dzieci i młodzieży.
  • aparat estetyczny – wykonany z materiałów zbliżonych kolorem do naturalnego odcienia zębów. Estetyczny aparat ortodontyczny może być wykonany z ceramiki, porcelany, kryształu. Jest droższy od aparatu metalowego, a jego cena uzależniona jest od materiału, z którego został wykonany. Aparat  estetyczny cieszy się popularnością wśród pacjentów, którym zależy na poprawie estetyki uśmiechu w dyskretny sposób.
  • aparat nakładkowy (Aligner) – nowoczesna i komfortowa metoda leczenia wad zgryzu. Nazywany również aparatem zdejmowanym lub przezroczystym. Wymaga noszenia przez minimum 22 godziny na dobę i regularnej wymiany nakładek. Można go zdejmować przed posiłkiem i myciem zębów. Aparat ruchomy Aligner jest praktycznie niewidoczny, a przy tym skuteczny w leczeniu problemów ortodontycznych.

Co wpływa na cenę aparatu estetycznego?

Koszt aparatu estetycznego na zęby w Łodzi może się różnić w zależności od kilku czynników, takich jak rodzaj aparatu, stopień skomplikowania wady zgryzu, renoma kliniki oraz doświadczenie ortodonty.  Do najchętniej wybieranych należą aparaty ceramiczne. Estetyczne aparaty ceramiczne, jak sama nazwa wskazuje, wykonane są z ceramiki w kolorze zbliżonym do naturalnego odcienia zębów. Wśród dostępnych estetycznych aparatów ortodontycznych, aparaty ceramiczne wyróżniają się najniższą ceną. Na cenę aparatu estetycznego na zęby wpływają takie czynniki jak:

  • rodzaj aparatu – koszt aparatu uzależniony jest od rodzaju materiału. Aparaty ceramiczne są tańsze od porcelanowych, czy wykonanych z kryształu.
  • stopień skomplikowania wady zgryzu – im bardziej skomplikowana wada, tym dłuższy czas leczenia i większe koszty ze względu na dodatkowe wizyty kontrolne, badania diagnostyczne.
  • lokalizacja kliniki i doświadczenie ortodonty – na cenę aparatu estetycznego wpływa również lokalizacja gabinetu ortodontycznego w Łodzi oraz doświadczenie lekarza.
  • koszty dodatkowe – do ceny aparatu estetycznego należy również doliczyć koszt konsultacji początkowej, badań diagnostycznych, wizyt kontrolnych, aparatów retencyjnych. Wstępna konsultacja z ortodontą  w naszym gabinecie wynosi 200 zł. Koszt badań diagnostycznych oraz leczenia ortodontycznego różnymi rodzajami aparatów w Neoorto w Łodzi dostępny jest w zakładce cennik.

Koszt aparatu estetycznego na zęby w Łodzi zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj aparatu, stopień skomplikowania wady zgryzu, lokalizacja kliniki oraz doświadczenie ortodonty.  Dodatkowe koszty, takie jak konsultacje, badania diagnostyczne, wizyty kontrolne i aparaty retencyjne, mogą zwiększyć całkowity koszt leczenia. Podczas konsultacji, ortodonta przedstawia dostępne możliwości leczenia konkretnego problemu ortodontycznego, co pozwala podjąć świadomą decyzji. Zapraszamy do kontaktu i umówienia wizyty w naszym gabinecie ortodontycznym w Łodzi.