Skip to main content
2024-05-27

Ile kosztuje leczenie zdejmowanym aparatem na zęby w Łodzi?

Zdejmowany aparat na zęby cieszy się dużą popularnością wśród pacjentów. Estetyczne nakładki są coraz chętniej wybierane, zwłaszcza przez osoby dorosłe. Czym wyróżnia się zdejmowany aparat na zęby? Kiedy warto się zdecydować na ten rodzaj aparatu i jaka jest cena leczenia zdejmowanym aparatem na zęby w Łodzi? Przeczytaj nasz poradnik i poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania.

Zdejmowany aparat na zęby – alternatywa dla tradycyjnych aparatów stałych

Zdejmowany aparat na zęby zwany też ruchomym to nowoczesne rozwiązanie i skuteczne leczenie problemów ortodontycznych. Nakładki z przeźroczystego i elastycznego tworzywa sztucznego najwyższej jakości są praktycznie niewidoczne, nie powodują dyskomfortu i podrażnień w jamie ustnej. Stosowanie zdejmowanego aparatu na zęby Aligner nie wymaga również regularnych wizyt w gabinecie ortodontycznym, co jest niezwykle ważne dla osób prowadzących intensywny tryb życia. Niewidoczny aparat ortodontyczny cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ jest dyskretny i pozwala zachować atrakcyjny wygląd. Decydując się na ruchomy aparat na zęby, nie musimy się przejmować, że ktoś zauważy problemy ortodontyczne. Zdejmowany aparat ortodontyczne, jak sama nazwa wskazuje, można zdejmować do posiłku lub mycia zębów. Noszenie ruchomego aparatu na zęby jest zatem bardzo wygodne, a jedyną zmianą jest stopniowa poprawa estetyki uśmiechu.

Ruchomy aparat ortodontyczny – dla kogo?

Ruchomy aparat ortodontyczny działa na zasadzie zmiany nacisku i stopniowego przesuwania zębów na  właściwą pozycję. Optymalne efekty leczenia można osiągnąć,  stosując się do zaleceń lekarza. Zdejmowany aparat na zęby Aligner należy nosić przez co najmniej 22 godziny, a nakładki wymieniać co około 2 tygodnie, co wymaga samodyscypliny, dlatego lepiej się sprawdzi w przypadku osób dorosłych. Warto również wiedzieć, że ten rodzaj aparatu ortodontycznego może być używany do leczenia stłoczenia zębów, rotacji. Przy bardzo poważnych wadach zgryzu lepsze rezultaty przynosi aparat ortodontyczny stały. Decyzję o wyborze aparatu na zęby należy skonsultować z ortodontą.

Cena zdejmowanego aparatu na zęby w Łodzi

Cena zdejmowanego aparatu na zęby w Łodzi uzależniona jest od wielu czynników.  Przede wszystkim od rodzaju aparatu, ilości wizyt kontrolnych, przeprowadzonych badań. Na koszt leczenia ruchomym aparatem ortodontycznym wpływa również czas leczenia, lokalizacja gabinetu oraz renoma ortodonty. Przed podjęciem decyzji o wyborze gabinetu ortodontycznego w Łodzi warto porównać ceny poszczególnych usług, a także sprawdzić opinie pacjentów. Warto pamiętać o sprawdzeniu, czy koszt zdejmowanego aparatu na zęby obejmuje również diagnostykę, wizyty kontrolne, aparat retencyjny, czy mikroimplanty ortodontyczne. Cena leczenia zdejmowanym aparatem na zęby w gabinecie Neoorto w Łodzi wynosi 13 tysięcy złotych, wraz z założeniem aparatu, diagnostyką i dodatkowymi elementami niezbędnymi do przeprowadzenia leczenia.

Zastosowanie aparatu retencyjnego pozwala utrwalić efekty leczenia, a mikroimplanty ortodontyczne chronią zęby przed przemieszczaniem się, a pozostałym umożliwia przesuwanie się w pożądanym kierunku. Dzięki mikroimplantom ortodontycznym możliwe jest skrócenie czasu leczenia i uzyskanie optymalnych rezultatów. Z kolei aparat retencyjny wpływa na trwałość efektów leczenia ortodontycznego.

Przed wyborem zdejmowanego aparatu na zęby w Łodzi należy sprawdzić, jakie elementy składają się na jego koszt. Może się okazać, że pozornie atrakcyjna cena aparatu Aligner ma niewiele wspólnego z rzeczywistością i po dodaniu wizyt kontrolnych, niezbędnych badań diagnostycznych i dodatkowych elementów będzie znacznie wyższa niż w przypadku gabinetów oferujących kompleksowe leczenie.

Chcesz wiedzieć więcej na temat zdejmowanego aparatu na zęby? Zastanawiasz się nad poprawą estetyki uśmiechu? Zadzwoń lub napisz do nas i umów się na konsultację w naszym gabinecie w Łodzi.