Skip to main content
2024-04-07

Ile kosztuje aparat na zęby w Łodzi?

Ceny aparatów na zęby mogą się różnić w zależności od wielu czynników, w tym od rodzaju aparatu, zakresu leczenia, indywidualnych potrzeb pacjenta oraz renomy i lokalizacji gabinetu stomatologicznego. Sprawdź, jakie korzyści daje noszenie aparatu na zęby,  czym się różnią poszczególne rodzaje aparatów ortodontycznych i jaka jest cena aparatów na zęby w Łodzi.

Aparat na zęby – co warto wiedzieć?

Aparat na zęby to skuteczna metoda leczenia wad zgryzu. Aparat ortodontyczny reguluje łuk zębowy poprzez wywieranie odpowiedniego nacisku na zęby. Leczenie ortodontyczne w zależności od rodzaju wady zgryzu i aparatu na zęby, a także wieku pacjenta może wynosić od kilkunastu miesięcy do kilku lat. Aparat ortodontyczny wpływa na estetyczny wygląd, a także zmniejsza ryzyko chorób spowodowanych nieprawidłowym zgryzem, a także ułatwia codzienne funkcjonowanie. Problemy ortodontyczne mogą utrudniać mówienie, spożywanie pokarmów, a nawet oddychanie, dlatego bardzo ważne jest wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Rodzaje aparatów ortodontycznych

W gabinetach ortodontycznych dostępne są różne rodzaje aparatów na zęby. Do najczęściej wybieranych należą:

  • aparaty stałe metalowe – stosowane w przypadku skomplikowanych wad zgryzu. Noszenie aparatu stałego metalowego wymaga regularnych wizyt kontrolnych i ścisłego przestrzegania zaleceń lekarza ortodonty dotyczących higieny jamy ustnej. Aparaty stałe metalowe charakteryzują się również stosunkowo niską ceną.
  • aparaty samoligaturujące – polecane w leczeniu zarówno prostych, jak i skomplikowanych wad zgryzu. W przeciwieństwie do aparatów metalowych wymagają znacznie rzadszych wizyt kontrolnych, co wpływa na krótszy czas leczenia. Aparaty samoligaturujące są zwykle droższe od aparatów tradycyjnych metalowych.
  • aparaty ruchome Aligner – najbardziej komfortowa opcja leczenia ortodontycznego. Aparat ruchomy Aligner pozwala uzyskać optymalne efekty leczenia, a przy tym jest praktycznie niewidoczny. Ten rodzaj aparatu charakteryzuje się dość wysoką ceną.

Od czego zależy cena aparatu na zęby?

Warto pamiętać, że cena aparatów na zęby może być również uzależniona od dodatkowych usług, takich jak wizyty kontrolne, wyjmowanie aparatu, czy ewentualne dodatkowe zabiegi. Do ceny aparatu na zęby należy doliczyć również wykonanie zdjęcia pantomograficznego, zdjęcia telemetrycznego, czy tomografii komputerowej szczęki i żuchwy. Ceny aparatu ortodontycznego w Łodzi mogą się wahać od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Różnice w cenie aparatu na zęby uzależnione są od rodzaju aparatu ortodontycznego, wizyt kontrolnych, usług dodatkowych, a także stopnia zaawansowania wady zgryzu. Duży wpływ na cenę aparatu na zęby w Łodzi ma również renoma lekarza ortodonty i lokalizacja gabinetu. Przed podjęciem decyzji o wyborze gabinetu ortodontycznego w Łodzi warto zapoznać się z informacjami dostępnymi na stronie internetowej, a także opiniami pacjentów. Należy zwrócić uwagę na kompleksowość świadczonych usług, dostępne możliwości leczenia ortodontycznego oraz stosunek jakości do ceny. Dobrym rozwiązaniem jest również zapoznanie się z opiniami pacjentów dostępnymi w wyszukiwarkach internetowych, lokalnych portalach lub grupach tematycznych w mediach społecznościowych. Należy również zwrócić uwagę na dostępność terminów konsultacji, godziny otwarcia gabinetu oraz dogodny dojazd z różnych części miasta.

Porównanie cen aparatów na zęby w Łodzi i sprawdzenie opinii pacjentów o gabinecie ortodontycznym pomoże podjąć świadomą decyzję.

Neoorto to gabinet ortodontyczny w Łodzi cieszący się zaufaniem pacjentów ze względu na profesjonalne i kompleksowe usługi leczenia ortodontycznego, nowoczesny sprzęt, a także indywidualne podejście do każdego pacjenta i dogodne godziny pracy lekarzy ortodontów.