Skip to main content
2024-03-05

Ile kosztuje wizyta u ortodonty w Łodzi?

Leczenie ortodontyczne umożliwia korygowanie wad zgryzu i wpływa na poprawę komfortu życia, dlatego cieszy się zainteresowaniem również wśród osób dorosłych.  Przed jego rozpoczęciem konieczna jest wizyta u ortodonty. Z naszego artykułu dowiesz się, na czym polega leczenie ortodontyczne, ile kosztuje i od czego zależy cena wizyty u ortodonty w Łodzi.

Leczenie ortodontyczne – co warto wiedzieć?

Leczenie ortodontyczne poprzedza konsultacja ze specjalistą. Podczas wizyty u ortodonty najczęściej ocenia się stan uzębienia, diagnozuje wady zgryzu i ich przyczyny, a także przeprowadza szczegółowy wywiad, który umożliwia wykluczenie przeciwwskazań i wdrożenie najskuteczniejszej metody leczenia.  W niektórych przypadkach konieczne jest wykonanie dodatkowych badań takich jak: pantomogram, zdjęcie telemetryczne, tomografia komputerowa szczęki i żuchwy lub gipsowy wycisk dentystyczny. Bardzo często wizytę w gabinecie ortodontycznym poprzedza konsultacja pediatryczna, logopedyczna lub stomatologiczna. Badanie jamy ustnej, wywiad lekarski oraz wyniki RTG zębów pozwalają określić  przyczynę wad zgryzu i zaproponować odpowiednie leczenie.

Do najczęściej stosowanych metod leczenia ortodontycznego należą aparaty ortodontyczne oraz nakładki prostujące. Wybór metody uzależniony jest od rodzaju nieprawidłowości, stopnia zaawansowania wady zgryzu oraz wieku pacjenta. Warto pamiętać, że istnieją czynniki, które uniemożliwiają wdrożenie leczenia ortodontycznego takie jak: próchnica, choroby przyzębia i stany zapalne jamy ustnej. Przed planowaną wizytą u ortodonty należy skonsultować się ze stomatologiem i w razie konieczności zastosować odpowiednie leczenie. Do przeciwwskazań zaliczane są również zaburzenia gospodarki hormonalnej, cukrzyca oraz choroby autoimmunologiczne, dlatego na pierwszą wizytę u ortodonty należy dostarczyć dokumentację dotyczącą przebiegu leczenia i przyjmowanych leków.

Od czego zależy cena wizyty u ortodonty w Łodzi?

Cena wizyty u ortodonty w Łodzi uzależniona jest od wielu czynników. Koszt konsultacji w dużej mierze zależy od jej rodzaju. Z innymi kosztami wiąże się wizyta profilaktyczna, kontrolna lub poprzedzająca wdrożenie leczenia ortodontycznego. Konieczność wykonania badań diagnostycznych takich jak zdjęcie pantomograficzne, skan obu łuków zębowych może znacząco wpłynąć na cenę wizyty w gabinecie ortodontycznym. Koszt wizyty uzależniony jest również od renomy gabinetu, stosowanego sprzętu i metod leczenia.

Ceny konsultacji ortodontycznej  mogą się wahać w granicach od 200 do nawet 1000 złotych. Wybierając gabinet ortodontyczny, warto porównać ceny konsultacji, badań diagnostycznych i metod leczenia, które można znaleźć na stronie internetowej wybranej placówki. Poza sprawdzeniem cen warto również zasięgnąć opinii pacjentów, którzy wcześniej korzystali z wybranego gabinetu ortodontycznego. Decydując się na wizytę u ortodonty w Łodzi,  należy również porównać koszty  założenia aparatu ortodontycznego i wizyt kontrolnych, niezbędnych dla prawidłowego przebiegu leczenia i uzyskania satysfakcjonujących rezultatów.

Nasz gabinet ortodontyczny w Łodzi cieszy się zaufaniem pacjentów od wielu lat. Zapewniamy kompleksową diagnostykę i leczenie ortodontyczne, indywidualne podejście do każdego pacjenta oraz przystępne ceny. Chcesz wiedzieć więcej na temat przebiegu leczenia ortodontycznego? Zapoznaj się z informacjami dostępnymi na naszej stronie internetowej lub skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania. Możesz do nas zadzwonić lub napisać maila. Sprawdź również opinie naszych zadowolonych pacjentów i umów się na konsultacje w naszym gabinecie ortodontycznym w Łodzi.